Szukaj!Gorąco zapraszają!

 
HOLIDAY VILLAGE TATRALANDIA***
Liptovsky Mikulas (Liptov)
miejsc noclegowych: 700
konferencje max. 420
Centrum konferencyjne Folwark Zalesie
Wieliczka (małopolskie)
miejsc noclegowych: 50
konferencje max. 800
bankiet max. 1500
Centrum Biznesowo - Sportowe Stacja Nowa Gdynia
Zgierz (łódzkie)
miejsc noclegowych: 43
konferencje max. 90
bankiet max. 40
Hotel Sobienie Królewskie Golf & Country Club****
Sobienie Jeziory (mazowieckie)
miejsc noclegowych: 163
Artis Loft Hotel
Radziejowice Parcel (mazowieckie)
miejsc noclegowych: 182
konferencje max. 126

outsourcing sprzedaży
Pełna obsługa sprzedaży. Szeroki zakres usług. Profesjonalne podejście do rozmów.
deltacontact.pl
sex tv
Pokazy na żywo. 150 kanalow sextv, hard porno, sex filmy, sex tv.
sextv.net.pl
ANTARKTYDA  Email
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 

Antarktyda jest najbardziej odizolowanym kontynentem na kuli ziemskiej, o najbardziej surowym klimacie. Nie jest zamieszkana, znajdują się tam jedynie stacje badawcze. Jednak ponieważ ludzi najbardziej pociąga to, co odległe i nieodkryte, turystyczne wyprawy organizowane są także na Antarktydę. Zazwyczaj opierają się na rejsie statkiem badawczym, wizycie w bazie oraz obserwacji bogatej fauny.

Spis treści
Turystyka

Największe atrakcje turystyczne Antarktydy:

  • antarktyczna fauna – Ze względu na niesprzyjające warunki fauna i flora Antarktydy jest niezwykle uboga. Atrakcją są jednak żyjące tam pingwiny, foki i wiele gatunków ptaków.
  • stacje badawcze – Na Antarktydzie znajduje się kilkanaście stacji badawczych, sponsorowanych przez różne kraje, m.in. rosyjska stacja badawcza Wostok, amerykańska McMurdo czy Polska Stacja Arktyczna.
Informacje ogólne

Nazwa właściwa: kontynent Antarktyczny

Nazwa angielska: Antarctica

Powierzchnia:  13,3 mln km²

Ludność:  1 tys. osób (personel stacji badawczych)

Państwa roszczące pretensje do terytoriów: Argentyna, Australia, Chile, Francja, Nowa Zelandia, Norwegia, Wielka Brytania  

Położenie i topografia

Położenie: Antarktyda składa się z kontynentu, zbliżonego kształtem do koła o średnicy około 4500 km, a także okolicznych wysp. Otoczona jest z każdej strony Oceanem Południowym.

Granice: Zgodnie z Traktatem Antarktycznym tereny położone na południe od równoleżnika 60oS są ziemią niczyją. Umowną granicą jest konwergencja arktyczna – pas oddzielający wody polarne od oceanów.

Sąsiedzi: brak

Wody: Ocean Południowy

Charakterystyka terenu: Antarktyda jest najwyżej położonym kontynentem (średnia wysokość to 2030 m n.p.m.). Najwyższy szczyt to Masyw Vinsona (4892 m n.p.m.). Prawie cała Antarktyda pokryta jest grubym lądolodem, mierzącym nawet prawie 5 tys. metrów.

Klimat i pogoda

Klimat: Na Antarktydzie kąt padania promieni słonecznych jest bardzo mały, a przez dużą część roku panuje noc polarna. Dlatego silne mrozy występują tam cały czas. Ponadto kontynent jest często zachmurzony, a opady występują niezwykle rzadko.

Średnia roczna temperatura: -55,6oC

Średnie roczne opady: 30-50 mm

Zdrowie i bezpieczeństwo

Szczepienia:  Nie są wymagane

Opieka medyczna: O opiekę medyczną podczas wypraw i ekspedycji na Antarktydę powinien zadbać organizator. Ze względu na surowe warunki i bardzo niskie temperatury, wymaga na jest dobra kondycja fizyczna i zdrowotna przed wyjazdem na Antarktydę.

Ciekawostki, zwyczaje i informacje praktyczne

Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego: Na Antarktydzie znajduje się również polska stacja naukowo-badawcza kierowana przez Zakład Biologii Antarktyki PAN. Położona jest nad Zatoką Admiralicji na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Badania prowadzone w stacji dotyczą oceanografii, geologii, glacjologii, meteorologii, klimatologii, sejsmologii, magnetyzmu i ekologii.

 
Komentarze 
 
+1 Chester 2013-04-10 17:12
Witam Antarktyda to dla ludzi mocnych Zycze milego dnia Chester Gruba Canada
Cytować
 
Dodaj komentarz

Facebook
Blip
Twitter