Szukaj!Gorąco zapraszają!

 
Centrum konferencyjne Folwark Zalesie
Wieliczka (małopolskie)
miejsc noclegowych: 50
konferencje max. 800
bankiet max. 1500
Hotel Sobienie Królewskie Golf & Country Club****
Sobienie Jeziory (mazowieckie)
miejsc noclegowych: 163
HOLIDAY VILLAGE TATRALANDIA***
Liptovsky Mikulas (Liptov)
miejsc noclegowych: 700
konferencje max. 420
Centrum Biznesowo - Sportowe Stacja Nowa Gdynia
Zgierz (łódzkie)
miejsc noclegowych: 43
konferencje max. 90
bankiet max. 40
Hotel MED & SPA Villa Park ****
Ciechocinek (kujawsko-pomorskie)
miejsc noclegowych: 120
konferencje max. 200

Airbus prezentuje samolot przyszłości  Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Autor: K. Papciak   
środa, 15 czerwca 2011 14:26

Jeśli należysz do osób lubiących siedzieć „przy oknie” podczas lotu samolotem, a konieczność zajęcia innego miejsca sprawia Ci autentyczny ból, jeśli ulubionym urozmaiceniem podróży jest dla Ciebie spoglądanie na ziemię z lotu ptaka, mamy dla Ciebie świetną wiadomość.

 

Airbus, konsorcjum zajmujące się produkcją samolotów, przedstawiło wirtualny samolot przyszłości. Co prawda przyjdzie nam na niego trochę poczekać, według inżynierów jakieś 40 lat, ale nie mamy wątpliwości, że warto.

„Wejście na pokład samolotu zaczyna się od określonej interakcji z komputerem pokładowym, który czyta nasze linie papilarne, identyfikuje nas jako pasażerów, wskazuje nam drogę do zarezerwowanego dla nas miejsca i sam zajmuje się naszym bagażem podręcznym. Ponadto urządzenia zainstalowane w samolocie pozyskują energię ze źródeł odnawialnych… na przykład ciepło ciała pasażerów może być używane w celu oświetlenia wnętrza kadłuba całego aeroplanu.” mówi Charles Champion, wiceprezes ds. inżynierii w spółce Airbus.

Po zajęciu swojego fotela pasażer będzie miał możliwość regulacji wielkości i kształtu swojego fotela, a także ustawienia poszycia wokół swojego miejsca na przezroczyste. Według projektu całe poszycie kadłuba ma być właśnie takie, skończą się więc problemy z sasiadem zasłaniającym glową malutkie okienko.

Planowane jest także odejście od dotychczasowego podziału na klasę ekonomiczną i biznesową. Tutaj samolot będzie podzielony na strefy tematyczne. Znajdziesz dla siebie miejsce bez względu na to czy szukasz odpoczynku czy chcesz poznać nowych ludzi w podniebnym barze. A może swój czas lubisz spędzać czynnie? Jeśli tak z pewnością zainteresuje Cię możliwość gry w wirtualnego golfa.

Więcej informacji na ten temat odnajdziesz na stronie thefuturebyairbus.com.

 
Komentarze 
 
0 goguś 2011-06-16 17:10
póki co to warunki w samolotach mają się tylko pogorszyć. podobno mieści się w nich za mało! siedzeń i teraz jakas włoska firma wygrała przetarg na rozwiązanie, które pozwoli "ubić" na pokładzie 2x więcej siedzeń! ten samolot to pomysł prostko z filmów since-fiction i tam prawdopodobnie zostanie
Cytować
 
Dodaj komentarz

Facebook
Blip
Twitter